kurz integrálnej jogy

0Na našich kurzoch sa zoznámite s autentickou praxou jogy. Cvičíme tradičným spôsobom, ktorý je odovzdávaný po niekoľko generácií. V praxi sledujeme prúdenie a pôsobenie jemnej (subtílnej) energie v našom tele a následne si uvedomujeme účinky. Je to cesta, ako zamerať pozornosť na seba a spoznávať vlastný vnútorný vesmír, udržať si vyrovnanosť, dynamizmus a zároveň hlboký pokoj.

Pre začiatočníkov:

 • každý utorok od 17:30
 • každý štvrtok od 19:30

Začíname 12.9.2017
Inštruktorka: Kristína a Isolda
Prihlás sa
Pridať sa môžeš do konca marca. 

Pre mierne pokročilých:

každú stredu od 17:30
Začíname 13.9.2017

Možno sa pridať do konca októbra.

Ako prebiehajú lekcie

Zahrievaciikona-1e cvičenie – zostava dynamických cvikov pre natiahnutie, uvoľnenie a zahriatie telesnej štruktúry. Pri praxi dochádza k zvýšenej bdelosti a pozornosti vďaka rozšíreniu vedomia a zároveň k rozprúdeniu vnútornej energie, ktorý vnáša oživenie, sviežosť a povzbudenie.

Ásanycvičenie telesných pozícií. Inštruktor dbá o správne vytvorenie ásan. Nehovoríme o dokonalom prevedení, ale o správnom postoji tela a o správnom vnímaní mysle. Od jednoduchých polôh postupujeme k náročnejším. Po skončení každej pozície si uvedomujeme špecifické účinky, ktoré sú vytvorené vďaka konkrétnej ásane. Inštruktor oznámi základné účinky a nechá priestor na vlastné uvedomenie a sledovanie individuálneho prežitku.

Relaxáciana záver cvičenia je prospešné uvoľnenie celej bytosti – tela, mysle a nášho vnútra. Dochádza tak k hlbokej regenerácii a upokojeniu. Skrz odpočinok sa rozširuje vedomévnímanie, môžeme tak dosiahnuť blahodarné prežitky harmónie, mieru a vyváženosti. 

Teória – Pre kompletnú orientáciu v jogovej praxi je cvičenie doplnené o duchovné znalosti. Od základných tém, prechádzame do širších a zároveň hlbších rovín poznania. Počas teórie tiež popisujeme ďalšie zaujímavé techniky a odporúčania, ktoré sa dajú praktikovať behom individuálnej praxe alebo vedome začleniť do bežných každodenných aktivít alebo si cez ne môžeme vytvoriť prospešný postoj.

Tlačené materiály – kurz je doplnený o jogové znalosti i v tlačenej podobe. Sú to cenné informácie, ktoré pochádzajú z tradičnej historickej, duchovne jogovej literatúry alebo z ústne predávaných utajovaných vedomostí.

Účinky cvičenia často pôsobia ešte niekoľko hodín po skončení kurzu. Všeobecne sa jedná o väčšiu aktivitu, vnútornú vyrovnanosť a o väčší pokoj. Môžete tak zažiť „dynamické upokojenie“.

Aká je náplň 1. ročníka

ikona-2(kurz pre začiatočníkov a mierne pokročilých)

 • Takmer každú hodinu prezentácia novej ásany a ďalších praktických techník, cvičíme i Pozdrav slnka Surja Namaskara.
 • Techniky sústredenia pre upokojenie a kontrolu mysle a myslenia.
 • Meditácia pre rozšírenie vedomia a naladenie na čisté a povznášajúce energie.
 • Techniky pre očistenie telesnej schránky (detoxikácia) a zlepšenie prúdenia energie pre udržanie zdravia.
 • Teórie o životospráve, detoxikácii, regenerácii a uzdravenie.
 • Vysvetlenie energetického (subtílneho) systému – energetické kanáliky (nádí) a energetické centrá (čakry) a ich pôsobenie.

Prečo odporúčame cvičenie jogy v skupine? 

ikona-3Pri cvičení v skupine sa kumuluje energia, ktorá je intenzívnejšia a vo väčšom rozsahu. Naše bežné vnímanie sa zlepšuje a tým pádom si uvedomujeme omnoho jasnejšie, ako prúdi jemná energia. Pôsobenie účinkov je výraznejšie.

Skupinové cvičenie je vedené skúseným inštruktorom. Dbá o správne vykonanie polôh a pokiaľ ich niekto vykonáva nevedome chybne, jemne ho opraví alebo mu príjemne vysvetlí ako na to. Po cvičení vyloží teóriu, ktorú doplní o vlastné skúsenosti a tak inšpiruje ostatných.

Učíme sa vnímať účinky na fyzickom tele, ale i z vnútorného hľadiska. Dochádza k aktivácii vykryštalizovaných emócií a okúzľujúcich citov. Úspešne sa rozširuje vedomie, ktoré nám dáva väčší nadhľad, uvedomenie a širšie pochopenie. Uplatňujú sa naše skryté vlohy, nadania, talenty a schopnosti. Môžeme vnímať ušľachtilé a hodnotné stavy ako napríklad zdatnosť, charizmu, odvahu, láskavosť, intuíciu, múdrosť alebo i veľmi cenenú božskú extázu (samadhi).

Kurzy nám zabezpečujú pravidelnú prax jogy a tým i možnosť dosiahnuť skutočných výsledkov, o ktorých sa tu zmieňujeme.

Na kurzoch prevláda príjemná atmosféra. Ľudia sa navzájom poznajú, delia sa o svoje každodenné zážitky a tak sa podporujú a vzájomne inšpirujú. Mnohí tu nájdu priateľov a tých, ktorí im rozumejú.

Výnimočnosť kurzu

ikona-4Pojem INTEGRÁLNY

Kurz obsahuje cenné vedomosti zo sveta jogy, tantry, ale i kresťanstva, hinduizmu, budhizmu, taoizmu a ďalších vyspelých náboženstiev a praktických filozofických systémov. Nie je
to chaotický mix všetkého, ale ucelené informácie, ktoré sa často zhodujú, iba sa líšia formou vyjadrenia.

Osobný vývoj a transformácia

Kurz integrálnej jogy má vytvorený a veľmi rozvinutý systém, cez ktorý sa dá vzdelávať, učiť sa novým veciam a predovšetkým sa transformovať. Ak máte hlbokú ašpiráciu poznať svoju podstatu a zdroj života celého vesmíru, tak tu máte príležitosť ju uskutočniť. Dostanete mnoho vyspelých techník, ktoré vedú ku konečnému poznaniu.

Bohaté duchovné znalosti

Kurz nemá oficiálne ukončenie. Môžete ho navštevovať jeden rok ale i niekoľko rokov. Stále sa odovzdáva nové učenie. Vďaka tomu si môžete vybrať, čo je pre vás najvhodnejšie a k čomu máte blízko a tomu sa venovať a odhaľovať nepoznané, čo je fascinujúca cesta, ktorá naplňuje životný zmysel.

Autentická duchovná podpora

Pre akékoľvek vzdelanie, či už školské alebo odborné, potrebujeme učiteľa, ktorý nám všetko jasne vysvetlí. Duchovný učiteľ odovzdáva spôsob – techniky, ako sa venovať seba vývoju a zároveň do nich vkladá duchovnú podporu a vlastné vedenie. Po vyšliapanej ceste sa najlepšie ide. O našu medzinárodnú federáciu jogy sa stará duchovný učiteľ Gregorian Bivolaru. Ponúka podporu v súčasnosti. Učí nás cestou, ktorá odhaľuje vlastnú múdrosť a vlastnú vôľu. Učenie je preto veľmi živé a pôsobí z duchovnej perspektívy. (Nejedná sa o manipuláciu, násilné ovplyvňovanie alebo využívanie, ktoré je typické pre sektárske skupiny).

Sme štedrý

 • ikona-51. Lekciu vyskúšajte zadarmo. Máte príležitosť sa zoznámiť s praxou jogy a jej účinkami.
 • Zaplaťte kurz integrálnej jogy a máte možnosť navštevovať všetky vypísané termíny daného ročníka, aj nižších ročníkov a kurzu hathajogy. Všetko za cenu kurzovného.
 • Ak máte osobné otázky, závažnejšie problémy alebo dotazy, príďte za inštruktorom, rád vám pomôže alebo poradí.

A na záver praktické informácie

 • ikona-6Na kurz sa prihláste vopred z dôvodu kapacity sály.
 • Lekcie prebiehajú do konca júna. Letné prázdninové mesiace je čas na dovolenky. Začíname opäť v septembri.
 • Po absolvovaní prvého ročníka môžete pokračovať v štúdiu jogy v ďalších vyšších ročníkoch so stále hlbšou tematikou.
 • Platbu môžete uhradiť mesačne alebo štvrťročne, zľavu dostanete pri zaplatení celého roku naraz (9 mesiacov). Platba je možná na mieste alebo prevodom na účet.
 • Na cvičenie odporúčame voľný odev, bez šperkov a módnych doplnkov.
 • Karimatky sú k dispozícii na mieste. Pozrite sa, aké to u nás je.
 • Kurz môžu navštevovať všetky vekové kategórie, deti však od 7 rokov.
 • Kurz neodporúčame ľuďom so sklonom k schizofrénii alebo s ťažkými psycho – mentálnymi poruchami. V takom prípade kontaktujte inštruktora.

Kurz je vhodný pre tých, ktorý majú radi celistvé informácie a prax dopĺňajú teoretickými poznatkami.

Kurzy jogy rovnakého systému prebiehajú tiež v Českej republike a vo vybraných krajinách po celom svete.

Individuálne kurzy jogy

Ponúkame individuálne kurzy jogy, ktoré sú stavané na mieru cvičiaceho. Tematicky aj časovo.
Možné témy lekcií jogy:

 • relaxačná joga
 • zdravotná joga
 • lekcie na nápravu chrbtice
 • joga na podporu logiky, myslenia a inteligencie
 • meditácie

Pozri si rozvrh lekcií v roku 2017/18


Ponúkame tiež kurzy:

Hathajoga
Tantra pre ženy


Súvisiace články:

Úvod k cvičeniu ásan
Joga – ásany, telesné pozície
Integralna joga
Joga v kocke
Joga a jej história
Jogínsky pozdrav slnku
Plná jogová relaxácia