JOGA pre každého

Otvorené lekcie hathajogy pre každého záujemcu o jogu 
• pre začiatočníkov, pokročilých aj „pre profíkov“ •

Najbližší termín: 18.10. 2021 (pondelok), 19:30 – 21:00

1x za mesiac

Kde: Mandira joga centrum
alebo živé vysielanie na Zoome

Inštruktor: Isolda Votrubcová

Cena: bezplatne

90 minút naplnených cvičením jogových pozícií (ásan), ktoré spúšťajú vnútornú rovnováhu, upevňujú zdravie a vyvolávajú prínosné prežitky. Prax je vedená skúsenou inštruktorkou, prehľadne vysvetlí, ako cvičiť a aké sú prospešné účinky.

Ásany (telesné pozície) sú známe už po tisíce rokov a tak dlhá tradícia praxe mnohých jogínov odhaľuje, že sú veľmi blahodárne pre nás všetkých. Polohy sú jednoducho povedané anténami, v ktorých príjmame špecifické subtilné energie a tak prichádzajú aj výnimočné vnemy, užitočné pre náš osobný vývoj. Skús si napríklad sadnúť zhrbený aspoň na 5 minút a pozoruj, čo to s tebou robí. Aké máš pocity, dojmy? A hneď potom si sadni vzpriamene a uvoľnene. Porovnaj psychické účinky oboch sedov, takto si môžeš overiť, že každá, aj nejogová telesná pozícia nás ovplyvňuje. A samozrejme, že jogíni našli špecifické pozície, ktoré sú extra užitočné.

Joga pre každého je voľný cyklus lekcií zadarmo. Praktizujeme známe, obľúbené ásany, ktorým nevenujeme pozornosť na našich pravidelných kurzoch jogy a tantra-jogy. Celkovo sa traduje, že existuje až 84 000 ásan, ale neboj, nebudeme sa snažiť vyskúšať si všetky. 🙂

Program

  • 19:30 – 21:00 cvičenie hathajogy (telesné pozície)
  • „pre náročných“ 21:00 – 21:30 meditácia v špirále JANG (iba na sále)

Zober všetku chuť aj odvahu a poď si zacvičiť. Pri ásanách je prioritné vnútorné vnímanie a až potom fyzická dokonalosť polohy.
Ak ťa cvičenie osloví, môžeš chodievať na naše pravidelné kurzy ezoterickej jogy pre začiatočníkov. Je to kombinácia cvičenia a teórie, ktorú získaš aj v tlačenej podobe. Krok za krokom sa neustále zdokonaľujeme a ideme cestou k vyrovnanosti a vnútornej pohody.

Prihláška