Témy lekcií tantra pre ženy

11.2. 2019 Tantra a ženy
alebo múdrosť tisícročnej tantry, ktoré odhaľuje posolstvo žien

Pre každú ženu je prospešné a predovšetkým nádherné, keď sa vedome stará o svoju ženskú dušu. Rozvíja tak svoju osobnosť, dôveru v seba samú a objaví tak svoje drahocenné a často netušené schopnosti. Ženstvo má svoje nenahraditeľné miesto. Vysvetlíme si základné otázky, aký je hlavný význam prebúdzať v sebe ženu a ženské vlastnosti a aká je ženská rola v spoločnosti, historicky aj dnes. Je to úvodná lekcia, ktorá odštartuje sériu ďalších okúzľujúcich lekcií.

25.2. 2019 Mystérium ženy
alebo tajomstvo veľkolepej ženskej podstaty

Subtílna (jemná) sila, ktorá je ako miazga v celom kolosálnom vesmíre sa špecificky prejavuje v každej žene. Je to tvorivá sila a jej vlastnosti získava každá z nás. Avšak každá ju vyjadruje trochu inak, čo je úchvatné ženské tajomstvo a pôvab. Popíšeme si súvislosti medzi všadeprenikajúcou energiou a jej zrkadlením v žene.

11.3. 2019 Otvorené srdce
alebo miesto, kde sa rodí čistá a blahodarná láska

Nech sa spýtame kohokoľvek, čo je pre neho najcennejšou hodnotou, každý odpovie láska. Je dychberúca, povznášajúca  a vie čarovať dobro. Centrom, kde sa môže uhniezdiť v človeku  je duchovné srdce. My ženy sme citovo založené a preto vnímame predovšetkým srdcom. A keď máme „srdce ako na dlani“, tak sme milujúce, plné vrúcnosti a láskavosti. To je vznešené poslanie ženy. Na lekcii odložíme strach alebo aj traumy a skúsime sa nadýchnuť rýdze čistej lásky a vydýchnuť ju rovnako čistú a radostnú.

25.3. 2019 Umenie obdivu
alebo ako môžeme vnímať dobro, krásu a ušľachtilosť

Smutná správa je, že mnoho žien nedokáže oceniť svoju krásu, dobré vlastnosti a talent. Utápa sa v malom sebavedomí, ktoré prináša všednosť. Dobrá správa je, že existuje spôsob, ako to zmeniť. Ako v sebe prebudiť sebaúctu, mimoriadne schopnosti a nadanie. Z bežnej ženy sa stane šľachetná bohyňa a múdra kňažka. Použijeme na to transfiguráciu. Pomenovanie znie zvláštne, ale je to jednoduchý, účinný postoj, kedy je žena sebavedomá, oplýva vnútornou silou a inšpiruje okolie. Stáva sa vedomou ženou.

8.4. 2019 Ženské telo
alebo chrám uctievania a poznania

Telo je naša schránka, ulita, v ktorej prebýva citlivá duša. Je zrkadlením našich myšlienok, emócií a povahy. Tu sa naskytuje otázka, ako sa vo vlastnom tele cítime? Odpoveď odhaľuje, akú lásku a obdiv dokážeme smerovať k sebe. Teda starostlivosť o telo je zároveň aj starostlivosť a hýčkanie seba samej. Tiež si popíšeme, že tantrická ezoterická cesta začína práve telesnou schránkou. Je to prvý krok, ako sa naučiť smerovať pozornosť dovnútra, do vnútorného rozmanitého sveta.

15.4. 2019 Joni
alebo miesto tvorivej sily a zrodenia

Joni čiže rýdzo ženské prirodzenie v sebe nesie duchovný aj biologický prejav tajomného prameňa života, prazdroja obrovskej tvorivej sily. A preto by sme k tejto ženskej sexuálnej oblasti mali pristupovať ako k nádhernej ospevovanej kvetine, ktorá je ukážkou rastlinného, rozmnožovacieho orgánu. Aby takýto kvet príjemne voňal, začneme krokom, kedy odstránime napätie a bolesť, ktoré sa v ženskom tele môžu usadzovať práve v joni. Prečistením získame vnútorný stav slobody, spontánnosti a zmyselnosti.

6.5. 2019 Veselá a vyrovnaná žena
alebo ako si udržať harmóniu, krásu a radosť

V každom momente máme na výber, či chceme trpieť alebo byť šťastné. Pohoda nie je závislá na ostatných blízkych, s ktorými trávime čas, napr. na mužovi, ktorého milujeme. Ani na prostredí, kde sa nachádzame alebo čo práve robíme. Naozajstná vyrovnanosť vyžaruje z nášho vnútra. Ukážeme si najúčinnejšie metódy, ako to dosiahnuť a udržať si harmóniu, šťastie a lásku skrz vzostupný prúd vnútornej sily a schopnosť ju ovládať.

ďalšie termíny – témy upresníme

20.5. 2019
3.6. 2019
17.6 2019
1.7. 2019
15.7. 2019
29.7. 2019

Zmena programu vyhradená.