Hra ako cesta poznania

Intenzívny týždeň jogyTyzden s jogou

Kedy: 8.-15. júl 2017

Kde: Mojtín, Strážovské vrchy

Lektor: Isolda Votrubcová 

Cena:
– pre študentov kurzov jogy a tantry 240,- EUR
(platba do 15.6.2017), 260,- EUR po 15.6.2017
– pre ostatných 300,- EUR
(platba do 15.6.2017), 320,- EUR po 1.6.2017

Cena obsahuje ubytovanie, vegetariánsku stravu, program

Prihláste sa 
(Po prihlásení obdržíte základné informácie o doprave, pobyte, strave a programe.)

 

Život je chodník, po ktorom kráčame a stále objavujeme nové, pre nás nepoznané prostredie. Niekedy sa stane, že sa ocitneme na rovnakom mieste viackrát. V takom prípade máme možnosť sa vydať po inom chodníku, ktorý nás dovedie do správnych miest. Je to labyrint s mnohými cestami, ale iba jedna smeruje priamo do stredu. Každý z nás si ho prechádza každým dňom a otázkou je, akým spôsobom. Ak sa naučíme život brať ako úchvatnú božskú hru, pomôže nám to odstrániť chmáry, úpenlivost a pripútanosť a dovedie nás to nazerať na svet ako na skutočnú divadelnú scénu plnú poznania, plnú tajuplných momentov a plnú neobmedzených možností.

Joga

Joga je nástrojom, ktorý umožňuje prehlbovať vnímanie. Učí nás chápať súvislosti, ktorými si prechádzame, a ich pôvod. Tým do nás vnáša svetlo, čiže vysvetlenie. Svetlo a jeho oheň spaľuje nečistoty a vedie nás vpred. Joga je cesta, na ktorej sme poznávateľom samej seba.

Božská hra

Celkové pôsobenie Vesmíru má svoje tajomstvá a zvláštnosti. Z určitej tradičnej perspektívy to možno vyjadriť ako Božská hra, na ktorej  sa podielom zúčastňujeme aj my. Rovnako ako dochádza k neustálemu tvoreniu, tak aj my neustále odhaľujeme nové obzory. S túžbou, s vášňou po dobrodružstve a s ašpiráciou po poznaní odkrývame rúško tajov a zbadáme krásu a pravdu stvorenia. Každý moment nám ponúka niečo nevšedného a ojedinelého a postoj, kedy sa stávame božským hráčom, nám dáva šancu vnímať magické zákulisia.

Čo zažijeme počas týždňa:

Pravidelné cvičenie hathajogycvicenie

Ranné cvičenie nás dynamizuje, povzbudzuje a zároveň ladí na nový deň. Predstavíme si tradičný štýl cvičenia ásan – telesných pozícií, pri ktorom pozorujeme prúdenie energií a aktiváciu určitých úrovňí našej bytosti a následne si uvedomíme účinky v podobe vznešených stavov a kryštalických emócií. Je to spôsob, ako sa naučiť byť vnímavý a citlivý na vnútorné vnemy a rozširovať vedomie.

Cvičenie si zopakujeme aj navečer pre vnútorný vzostup energii a vycibrenie.

Tématické meditácie

V priebehu celého týždňa budeme prehlbovať schopnosť sa sústrediť do seba a s pokojnou mysľou uskutočňovať intenzívne a hlboké sebavnímanie. Taktiež program doplníme o meditácie – ukážky stavov, ktoré nám pomôžu pochopiť preberané témy nie logicky, ale intuitívne.

Poznávanie hrou

Obdržíme recept pre život ako veľkolepú hru poznania.

Tajomná sila. Keď veci berieme stereotypne, nastáva rutina a nuda. Keď v nich odhaľujeme čaro, čiže mágiu, oslní nás úžas nového objavu.

Kreativita. Tvorivá energia je nekonečná a prináša nám netušené možnosti. Spontánnosť, hravosť, geniálne nápady a umenie sa vyjadriť.

Odvaha. Hrdina je odvážny a hľadá dobrodružstvo, romantiku a nevšednosť. Čo je to vlastne dobrodružstvo? 🙂

Detská úprimnosť. Dieťa neustále spoznáva nové veci. S údivom a radosťou. Je zvedavé a pôsobí čistým dojmom.

Tyzden s jogouČaká nás veľa hier – pohybových, psychologických, terapeutických, kolektívnych i logických. Tešiť sa môžeme aj na masáže, tanec a umenie.

 Ponoríme sa do seba

♣ Keď sa človek spoznáva, približuje sa k svojmu podvedomiu, teda i ku svojim tieňom, ktoré sa postupne vyplavujú. Je to princíp terapie, liečenie. Oslobodzujeme sa od nepriaznivých predsudkov a myšlienok a tým sa zbavíme aj nevhodných, zlých a škodlivých energií, ktoré ovplyvňujú naše zdravie a psychický stav. Je to jeden z prvých krokov, ktorý je dôležitý pre nasledujúcí rozlet.

♣ Vnútornou premenou a kompletným prečistením máme možnosť vnímať vyšiu nádhernú skutočnosť. Vychutnávať si bezdôvodnú radosť, spokojnosť a dokonalé šťastie, ktoré sa stále viac rozširujú až pôsobia dlhodobo a trvalo. Máme pred sebou cestu, kde môžeme zažívať významné stavy samadhi čiže božské opojenie.

Intenzívnu prax prepojíme s potrebným odpočinkom a zábavou.

Čo nám prinesie intenzívny týždeň jogy:

♥ odpútanie od predsudkov, ťaživých návykov a blahodárne uvoľnenie, povzbudenie a vyrovnanosť

♥ neustálu radosť, optimizmus a všestrannú harmóniu

♥ prerušenia stereotypu a nasledovanie nových výziev

♥ zmenu pocitu osamelosti za otvorenosť a naplnenie

♥ rozsiahlejšie obzory poznania

♥ transformáciu – premenu a s ňou aj nové možnosti, ako pôsobiť, ako sa uplatniť a ako sa vyjadrovať. Poodhalíme tak čriepky z našej duše

♥ cestu k prebudeniu vyšších schopností (paranormálnych), rozšírenie talentu

Cieľom je odstránenie a odpútanie sa od vnútorných blokov, nečistôt a toho, čo nám prekáža v rozlete, aby sme sa dokázali plne nadýchnuť a vnímať vyrovnanosť, slobodu a príjemné vnútorné naplnenie.

Tešíme sa na vás.