Osobné lekcie

Osobné lekcie jogy majú tú výhodu, že sa prispôsobujú potrebám záujemcov. Predovšetkým obsahovo, časovo a vybraným miestom. Sú šité na mieru.

 

Ako prebieha lekcia?

Pred samotným cvičením je konzultácia, podľa ktorej vytvoríme náplň lekcie.

 

Prikladáme vhodné príklady, o ktoré je najväčší záujem:

Chcem sa vedieť zastaviť a vytvoriť si vlastný kľud.

Keď je človek v zhone, viac sa ocitá v predstihu. Ide do práce, ale už sa vidí počas pracovnej schôdzky, ide do posilňovne, ale už si predstavuje, ako sa poriadne naje po dlhom náročnom dni. Možno to zastaviť a nechať sa unášať prítomným okamihom, ktorý prinesie väčší kľud. Potom deň neutečie, ale kráča a my, aj keď pracujeme, dokážeme byť zároveň v pohode a uvoľnení.

Potrebujem sa zharmonizovať.

Raz prevláda nervozita a druhýkrát „mi je všetko jedno“. Raz som nadšený a druhýkrát vyprahnutý. Z extrému do extrému. Joga nachádza zlatú strednú cestu.

Bolí ma chrbát, potrebujem sa natiahnuť.

V dnešnej dobe má väčšina z nás sedavé zamestnanie. Strnulo sedíme, pred nami monitor a pracujeme hlavou. A potom telo nie je pružné a foremné. A základ pre udržanie zdravia a mladosti je aj dobrý stav chrbta a hlavne chrbtice. Je tu mnoho spôsobov, ako telo rozpohybovať kompletne a joga je neprehliadnuteľná.

Neviem sa uvoľniť, stále som v napätí.

V noci nemôžem zaspať, alebo sa prebudím a potom nemôžem spať. Myšlienky mi behajú a ja ich neviem zastaviť. Podráždenie nastáva, keď chýba dostatok uvoľnenia a oddychu. V takom prípade nás joga naučí, že pri akejkoľvek činnosti je dobré mať aktívne len to, čo používame, ostatné môže relaxovať. Napríklad keď navrhujeme nový projekt, sme sústredení, ale telo zostáva uvoľnené.

Potrebujem zmenu, niečo nové.

To pozná každý. Niečoho sme dosiahli a hľadáme posun, skok, zmenu alebo návrat. Nadýchnuť sa čerstvého vzduchu. Lenže čo urobiť? Čo potrebujem? Vnútorné otázky, majú vnútorné odpovede. A my si môžeme otvoriť cestu k inšpirácii alebo sa naučiť vnímať vnútorný hlas. Určite 1. krokom je sa zharmonizovať, potom už môžu prísť novinky.

Jednoducho si chcem zacvičiť hathajogu.

Tak môžeme rovno začať … 🙂

Aká je náplň?

Bežne vyberáme z:

  • cvičení hathajogy
  • relaxačných techník
  • dýchacích techník
  • meditácií a sústredení
  • a rád na záver

Kde prebiehajú lekcie?

  • u nás v Mandira joga centre
  • v tvojom zvolenom mieste. Ak nechceš strácať čas dopravou, môže lekcia prebehnúť doma alebo v práci. V letnej sezóne je variantom aj cvičenie vonku (za hranicami mesta), kde sa človek osvieži aj o nenahraditeľnú energiu prírody.

Kedy môže prebiehať lekcia?

Počas celého pracovného dňa, do 17:00. Možno si dohodnúť pravidelný čas. (Víkendy výnimočne.)

Inštruktor

Lekcie vedie Isolda, inštruktorka s dlhoročnou praxou.

Zaisťuje prevedenie cvičenia, dohliada na správne zaujatie cvikov a iných techník a vie naladiť nákazlivým optimizmom a náladou. 🙂 Častokrát poradí a uvedie jednoduché metódy, ako riešiť napr. zdravotné problémy, vzťahy alebo životné situácie.


Cena:

Individual:
   30 eur/60 min
   40 eur/90 min
   50 eur/120 min

skupina (max 3 ľudí):
   60 eur/60 min
   85 eur/90 min
   110 eur/120 min

doprava (lekcie mimo Mandira joga centra)

10 eur/do 30 min
15 eur/do 60 min


Ponúkame tiež kurzy:

Integrálna joga
Intenzívna tantra
Tantra pre ženy