Tantra a vnútorný svet

Objavujte najhlbší vnútorný svet pomocou tantry

Tantrická cesta pripomína odvážnu cestu, ktorá nás vedie cez neznáme a veľmi zaujímavé oblasti vo vnútri našej bytosti. V týchto oblastiach, tak blízko a súčasne tak ďaleko, nás čakajú extatické dobrodružstvá cez „džungľu“, „oceány“ a „púšte“ našej psyché.

V súčasnosti tantra prebudila záujem západného sveta nie ako duchovná metóda
prístupu k extatickému životu, ale skôr ako umenie, prostredníctvom ktorého dostaneme erotické skúsenosti vhodné pre zaznamenanie do denníka. Môžeme potvrdiť, že milovanie dlhé hodiny vkuse nie je fikcia, ale rýdze umenie, ktoré sa môže naučiť každý. S podmienkou, že človek je obdarený trpezlivosťou, húževnatosťou a silou vôle. Avšak cieľ tantry nie je exhibícia sexuálnych kapacít, ani osvojovanie okázalých a komplikovaných milostných polôh, ale prínos väčšej kontroly, viac relaxácie, krásy a transfigurácie vláskyplnom akte s cieľom získať prístup k vznešeným stavom vedomia. Tantra nie je zameraná na lámanie rekordov, ale je to veľmi priama metóda prejavu lásky.

Mnoho ľudí, ktorí mali pozoruhodné, alebo dokonca extatické skúsenosti počas milovania pozorovali, že také to skúsenosti idú za hranice bežného potešenie. Môžu byť jednotlivé, alebo opakované mnohokrát v našej bytosti. Sú tu ľudia, ktorí zažili viackrát počas ich života také spontánne, extatické zážitky a ktorí nemali odvahu ich zdieľať, pretože sa báli, že ich druhí budú mať za bláznov, alebo by ich považovali za prehnané. Niekedy sa stane, že zažijeme neočakávane silný orgazmus alebo mystický stav počas milovania, ale nevieme čo robiť, alebo dokonca nevieme ako ho definovať . Pýtame sa, či sa to skutočne stalo, alebo to bol len sen a niečo nám hovorí, áno bolo to skutočné. Niektorí ľudia veria, že tieto chvíle sa môžu objaviť len vďaka osudu, iní sa snažia znovu vytvoriť podobnú situáciu a sú sklamaní, že sa skúsenosť sama nedostaví.

Ale je známe, že tieto skúsenosti majú všeobecne dobre definovanú štruktúru. Ak vieme, ako postupovať, môžeme ich získať skrze našu vedome orientovanú snahu a môžu sa opakovať vyvolaním. Existujú veľmi jasné faktory, ktoré prispievajú k ich vytvoreniu a iné faktory, ktoré je inhibujú. Počas týchto zážitkov, erotismus a láska sa spoja do komplexného celku, ktorý otvorí bránu do extatických výšin čistej lásky. Mystické extatické skúsenosti nie sú prístupné iba vybraným, svätým alebo majstrom, ale sú prístupné každému, s podmienkou, že toto učenie je zavedené do praxe s rozlišovaním tak, ako je prezentované v svätých starovekých textoch.

Faktory, ktoré nám môžu veľmi pomôcť na tejto ceste vnútorného hľadania:

  • Zvedavosť: prejav dieťaťa, ktoré chce objavovať svet – či už vonkajší či vnútorný, bez akýchkoľvek predsudkov.
  • Impulz a nadšenie: musí byť znovu objavené, dokonca, aj keď dlhá rutina a roky spolužitia zafarbili náš vzťah do šedi. Mnoho ľudí zažíva výnimočné stavy vo chvíli, keď sa zamilujú a niekedy dokonca prichádzajú extatické stavy. Ale myslia si, že sme schopní tieto silné klenoty zažívať len počas krátkej doby v živote. To je len rozšírená viera, ale nie je pravdivá. Tantra odporúča pravidelné vyvolanie momentu začiatku vzťahu pre pravidelné zážitky a vždy obnovovať zázrak a impulz začiatku.
  • Odvaha: keď začíname vstupovať do oblastí menej známych alebo úplne nových pre našu myseľ, nikdy nevieme dopredu, čomu budeme čeliť, preto je dobré byť pripravený na všetky možné vnútorné zážitky a nielen tie najviac vytúžené.
  • Mentálna flexibilita: Tantra nám ponúka vedenie a nástroje. Ďalšie modely vnútorného hľadania musia byť nasledované bez toho, aby sme sa k nim úplne pripútali. Odstránenie predsudkov a pevných myšlienok nám tiež veľmi pomáha.

Na záver, sú tu niektoré svedectvá úžasných skúseností, extatických zážitkov po, alebo počas milovania:

„Žijem každý moment, každú sekundu s maximálnou intenzitou, ponorený do svetla, ktoré preniká celým mojim telom. Potom, keď sa objaví hlboké ticho, vstúpim do neho a cítim sa ako znovuzrodený. Každý pohyb, ktorý urobím, každá myšlienka, každé slovo sa rozširuje z čerstvosti, ktorú cítim všade v mojej bytosti.“

„Orgazmus je oveľa hlbší, než bol predtým, každá bunka môjho tela začína vibrovať a ja sa cítim zaplavená tisíckou geniálnych iskier. Táto nádhera sa objavuje opakovane po mnoho dní za sebou v srdci a v panvovej oblasti a všetko čo som videla pred mojimi očami; ulice, knihy, nábytok sú viacfarebné a živšie ako normálne. V týchto momentoch rozumiem, prečo som taká, aká som.“

„Moja milenka a ja sme sa ponorili do stavu pomalého splývania, kde som s ňou cítil jednotu, ale v tom všetkom som mal veľmi jasné vedomie o sebe a mojich stavoch. Bez strachu, že by som stratil seba, čo som zažil v iných situáciách. Pokračovali sme v milovaní týmto spôsobom a zrazu nás niečo „osvietilo“ a nebo sa otvorilo nad našimi hlavami. Vedeli sme, že je to extáza. To čomu sme hovorili „milovanie“ bol len začiatok.”