Kurz TANTRA PRE ŽENY ~ 1. séria

04.04. 2022

Mystérium ženy a jej posolstvo

Pre každú ženu je prospešné a predovšetkým nádherné, keď sa vedome stará o svoju ženskú dušu. Rozvíja tak svoju osobnosť, dôveru v seba samú a objaví tak svoje drahocenné a často netušené schopnosti. Tvorivá ženská síla má svoje nenahraditeľné miesto.

Úvodná lekcia, ktorá odštartuje sériu ďalších okúzľujúcich lekcií.

18.04. 2022

Otvorené srdce. Miesto, kde sa rodí čistá láska

Nech sa spýtame kohokoľvek, čo je pre neho najcennejšou hodnotou, každý odpovie láska. Je dychberúca, povznášajúca  a vie čarovať dobro. Centrom, kde sa môže uhniezdiť v človeku  je duchovné srdce. My ženy sme citovo založené a preto vnímame predovšetkým srdcom. A keď máme „srdce ako na dlani“, tak sme milujúce, plné vrúcnosti a láskavosti. To je vznešené poslanie ženy.

Na lekcii odložíme strach alebo aj traumy a skúsime sa nadýchnuť rýdze čistej lásky a vydýchnuť ju rovnako čistú a radostnú.

02.05. 2022

Umenie obdivu a krásy a ako byť bohyňa

Smutná správa je, že mnoho žien nedokáže oceniť svoju krásu, dobré vlastnosti a talent. Utápa sa v malom sebavedomí, ktoré prináša všednosť. Dobrá správa je, že existuje spôsob, ako to zmeniť. Ako v sebe prebudiť sebaúctu, mimoriadne schopnosti a nadanie. Z bežnej ženy sa stane šľachetná bohyňa a múdra kňažka. Žena sebavedomá s vnútornou silou a inšpirujúca okolie. Stáva sa vedomou ženou.

16.05. 2022

Ženské telo alebo chrám uctievania a poznania

Telo je naša schránka, ulita, v ktorej prebýva citlivá duša. Je zrkadlením našich myšlienok, emócií a povahy. Tu sa naskytuje otázka, ako sa vo vlastnom tele cítime? Odpoveď odhaľuje, akú lásku a obdiv dokážeme smerovať k sebe. Teda starostlivosť o telo je zároveň aj starostlivosť a hýčkanie seba samej.

Popíšeme si, že tantrická ezoterická cesta začína práve telesnou schránkou. Je to prvý krok, ako sa naučiť smerovať pozornosť do vnútorného rozmanitého sveta.

30.05. 2022

Jóni alebo miesto tvorivej sily a zrodenia

Joni čiže rýdzo ženské prirodzenie v sebe nesie duchovný aj biologický prejav tajomného prameňa života, prazdroja obrovskej tvorivej sily. A preto by sme k tejto ženskej sexuálnej oblasti mali pristupovať ako k nádhernej ospevovanej kvetine, ktorá je ukážkou rastlinného, rozmnožovacieho orgánu. Aby takýto kvet príjemne voňal, začneme krokom, kedy odstránime napätie a bolesť, ktoré sa v ženskom tele môžu usadzovať práve v joni. Prečistením získame vnútorný stav slobody, spontánnosti a zmyselnosti.

13.06. 2022

Sebavedomie ženy alebo ako byť rýdzo ženská

Sebavedomie nemá nič spoločné s pýchou a sebestrednosťou. Je to skutočné vedomie o našej duši, čo potrebuje a po čom túži, aby sa mohla vyvíjať a byť šťastná. No priznajme si, že nesmelosť, váhavosť a neschopnosť konať, ako to potrebujeme MY, sa často opakujú v našom živote. Ženské sebavedomie je umenie, ako sa správať a konať tak, aby sme prejavovali ženskosť a tým pádom bola naša ženská duša slobodná, nespútaná, spontánna a radostná.

27.06. 2022

Harmónia, dokonalá vyváženosť alebo androgynní slávny stav

Slovo androgín vyjadruje kozmického človeka. Obojpohlavná bytosť, ktorá v sebe obsahuje všetku polárnu odlišnosť, a tým sa dostáva na výslnie dokonalej harmónie, súladu a jednoty. Dynamika je upokojujúca a kľud je povzbudzujúci. Človek tento čistý stav vyhľadáva v súhre medzi mužom a ženou (mužského a ženského aspektu – Šiva a Šakti), avšak tiež si uvedomíme, že ho možno dosiahnuť aj vo vnútri našej bytosti, pretože každá žena v sebe nosí aj kvapku mužskej polarity.

Změna programu vyhradená

2. séria

27.06. 2022 Veselá a vyrovnaná žena
alebo ako si udržať harmóniu, krásu a radosť

V každom momente máme na výber, či chceme trpieť alebo byť šťastné. Pohoda nie je závislá na ostatných blízkych, s ktorými trávime čas, napr. na mužovi, ktorého milujeme. Ani na prostredí, kde sa nachádzame alebo čo práve robíme. Naozajstná vyrovnanosť vyžaruje z nášho vnútra. Ukážeme si najúčinnejšie metódy, ako to dosiahnuť a udržať si harmóniu, šťastie a lásku skrz vzostupný prúd vnútornej sily a schopnosť ju ovládať.

 

Vitalita
alebo životodarná energia pre povzbudenie a nevšedné zážitky

Keď sme stále unavené, bez radosti alebo dokonca čelíme chorobám a fyzickej slabosti, tak si ani nedokážeme predstaviť, že život môže byť opojný, plný šťastných chvíľ a úchvatne dobrodružný. A práve vďaka vitálnej energii čiže životnej miazge sa nám ponúka, ako zakúšať rozmanité a intenzívne zážitky blaha a ako vstúpiť do rajského sveta, kráľovstva bez obmedzených možností. Pripravte sa, že táto lekcia bude silne povzbudzujúca a poskytujúca plné dúšky elánu! 🙂

Tvorivá sexuálna sila
alebo kúzlo zmyselnosti, vášne a spontánnosti

V tantrickej tradícii je veľmi cenená schopnosť kultivovať tvorivú silu v súvislosti so sexuálnym potenciálom, ktorý máme k dispozícii. Zručnosť, keď sme schopné nestrácať jej drahocennú silu v nás prebúdza ženu neodolateľne príťažlivú, charizmaticky čarovnú a eroticky pôvabnou. Prichádzajú nevšedné, tajomné (okultné) schopnosti a objavujeme svoju vlastnú jedinečnosť a výnimočnosť. Nadviažeme na lekciu o joni, o nádhernej kvetine čiže ženskom pohlaví.

Romantika
alebo prebúdzanie božskej milosti

Ach, ktorá žena netúži po romantických chvíľach? Po skutočnej životnej poézii, ktorá zahreje na srdci? Romantika symbolizuje prítomnosť najvyššieho ideálu, čiže božskosti v našom srdci. Jeho štedrosť a láskavosť sa prejavuje vznešenou láskou, radosťou a krásou. Žena je následne naplnená veľkou harmóniou. Nechajme sa očariť prekvapením, ktoré na nás čaká počas spoločnej lekcie. 🙂

Rituál pre prebudenie stavu šakti

Tantrické učenie je veľmi prepojené s obradnou, čiže rituálnou praxou. Je to účinný spôsob, ako sa obohatiť o potrebné vycibrené stavy, ktoré chceme dosiahnuť a ktoré nás napĺňajú. Počas ceremónie uskutočníme kroky, nám už známe techniky a postupy, ktoré sú významné pre prebudenie posvätnej a úchvatnej ženskosti, čiže stavu Šakti v každej žene.

Zmena programu vyhradená.